Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Zemřel Jiří Kotlový

Dne 7.6.2024 zemřel v 97 letech Jiří Kotlový zvaný mezi rugbisty „Dědek“.

Jiří Kotlový, legenda zlínského rugby, byl osobně u založení rugbyového klubu ve Zlíně. V roce 1944 když jako sedmnáctiletý učeň Baťovy továrny přišel s několika kamarády na nábor do nového sportu se šišatým míčem - rugby.

Hra se Jiřímu ihned zalíbila a v podstatě určila jeho celoživotní postoj. Jiří Kotlový hrál aktivně do svých 35 let, pak se začal věnovat trenérské činnosti a v našem klubu trénoval všechny věkové kategorie od žáků až po muže. Jeho trenérská práce vyvrcholila v osmdesátých letech, kdy se stal trenérem československé rugbyové reprezentace. Jiří Kotlový byl dlouho „duší“ našeho klubu - vedl oddílovou kroniku a byl dlouhá léta i předsedou našeho Rugby Clubu Zlín.

Dědek si díky rugby velmi oblíbil Francii, kde si postupně našel spoustu přátel-rugbistů. Kvůli nim se naučil francouzsky, vyměňoval si s nimi dopisy a také se navzájem navštěvovali. Díky jeho kontaktům náš klub uskutečnil mnoho sportovních zájezdů do Francie. Ve Zlíně jsme na oplátku přivítali hodně francouzských klubů. Ještě ve svých 65 letech odjel vlakem do Francie, kde pak na kole projel část země při návštěvách svých přátel!

Za svou obětavou rugbyovou činnost byl Jiří Kotlový uveden Českou rugbyovou unií do Síně slávy Českého rugby.

Poslední rozloučení s Jiřím Kotlovým se uskuteční ve čtvrtek 13.6.2024 ve 12,15h v obřadní síni krematoria města Zlína.

Rodina Jiřího Kotlového zve po smutečním obřadu všechny rugbisty do klubovny RC Zlín k uctění „Dědkovy“ památky s malým občerstvením.

Dan Chytil

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace