Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Výhra juniorů na Markétě

Junioři společenství Zlína a Olomouce vyhráli v nadstavbové části soutěže skupiny o 5. - 8. místo v Praze na Markétě nad společenstvím Olympu a AMMORU (Asociace malých a mladých oddílů rugby).

Spol. Olymp/AMMOR  vs Spol. ZL/OL 19:57 (0:38)

Hráči našeho týmu přijeli k utkání v počtu 17 hráčů, ze Zlína jich pak bylo 9: Karel Pekáček, Jan Šperka, Matěj Jaroněk, Filip Gajdošík, David Štourač,  Ondřej Milink, Ondřej Číž, Jakub Číž, Tomáš Přibyl.

Utkání to nebylo alespoň ze začátku snadné, i když se naši borci poprvé prosadili už v 6. minutě. Na další pětku jsme pak čekali až do 18. minuty. Teprve po této pětce začal náš soupeř ztrácet půdu pod nohama. Do té doby byl velmi tvrdý ve skrumážích a nejednou nám sebral míč v rucku. Tato herní činnost - čištění vlastních rucků - byla po celé utkání naší slabinou! Nicméně v prvním poločase jsme i přesto soupeře přehrávali a skóre utěšeně rostlo v náš prospěch. Do přestávky se zastavilo na slušných 0:38, poměr pětek 0:6.

Ve druhé půli už to z naší strany žádná hitparáda nebyla. Jak již bylo zmíněno, ztráceli jsme své míče po nedůsledném čištění rucků, domácí se znovu "chytli" a prováděli nebezpečné protiútoky. Položili nám celkem tři pětky, takže druhá půle skončila dokonce nerozhodně. Nicméně můžeme říct, že celkově měli naši junioři utkání pod kontrolou. Do příštího utkání se Spartou následující neděli musíme zlepšit kontrolu míče ve skrumážích a věřím, že i tento duel vyhrajeme. Hraje se v Olomouci 14.5.2023 ve 14 hodin.
 

Body Spol. ZL/OL: Fišara 12 (6KPP), Gajdošík a Štourač po 10 (2P), Vrážel, Václavík, Pekáček, Hájek, Knápek po 5 (P).

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace