U18 na sedmičkách v Říčanech

Zlínští hráči si v Říčanech zahráli turnaj o Mistra České republiky v sedmičkovém rugby (8.6.2024).

O víkendu proběhl v Říčanech turnaj v rugby o sedmi hráčích. Byl to jediný turnaj pojatý jako mistrovství republiky v kategorii U18.
Zlínští kluci se zúčastnili ve společenství s Olomoucí (ZLOM). Zlín pět hráčů: Tonda Jurášek, Matěj Jaroněk, Ondřej Milink, Ferdinand Váňa a Karel Pekáček.
Postupně se náš tým utkal s RC Říčany, RC Olymp, Tatra Smíchov a RC Praga Praha. Všechny zápasy byly celkem vyrovnané a kluci nakonec měli šanci hrát i o medaile, kde podlehli Pragovce a obsadili celkové 4. místo.

Bylo znát, že někteří hráli sedmičky poprvé a byla to pro ně nová zkušenost, ale kluci se rychle adaptovali a předvedli pěkné rugby.
Ve velkém horku to bylo náročné a kluci si otestovali svoji fyzičku.

Turnaj vyhrály Říčany, které porazily ve finále Tatru Smíchov a jsou mistry ČR.