U12 na Brno CUPu 2024

O víkendu jsme se poprvé zúčastnili celostátních přeborů, abychom poměřili síly i s jinými týmy.

Po posledních dvou přípravných turnajích, kde naši malí KANCI nepoznali chuť porážky, jsme byli plni očekávání,  jak to všechno dopadne. Na turnaj jsme odjeli pouze v počtu 10 hráčů, takže jsme neměli na střídání. Bohužel tento turnaj ovlivnily dva faktory: První, že se naši KANCI asi moc dobře nevyspali, a předvedená hra nebyl náš standard. Druhým faktorem byly výkony rozhodčích.

Děkujeme DRAGONU BRNO za vytvoření skupiny C (skupina smrti). Na druhou stranu je sen každého malého rugbisty si zahrát se špičkovými týmy. Ve skupině jsme měli RC MOUNTFIELD ŘÍČANY, RC TATRA SMÍCHOV, RC SPARTA, RC VYŠKOV. Hrálo se systémem každý s každým a 1x8min. Potom se hrálo play off o umístění.

V prvním utkání jsme změřili síly s Vyškovem, který jsme dokázali na jaře pokaždé přehrát.  Už od samého  začátku to byl obrovsky vyrovnaný zápas, jediný nevyrovnaný výkon podal pan rozhodčí. Na tom jsme se s trenérem Vyškova shodli. Po oznámení poslední akce (kterou pan rozhodčí nakonec  oznámil 3x) se hrálo dál a dál,  i když byla hra přerušena. Bohužel z té poslední ohlášené akce jsme inkasovali pětku, čímž pádem jsme prohráli  0:1. Bylo to skvělé utkání.

Druhý zápas s RC ŘÍČANY byl opět od začátku vyrovnaný. Po 5 minutách hry za stavu 0:0 byl zahlášen trestný kop proti nám,  který nebyl rozehrán dle pravidel. Protihráč už  běžel do trojkoviště, rozhodčí to nemohl vidět, protože stál zády k míči, ale pětku uznal. Stav 0:1. Poté jsme postupně udělali  dvě obrovské individuální chyby, kdy jsme buď před nebo přímo v trojkovišti dali soupeři míč do ruky, aby položil. Kanci se ale zvedli, zabrali a odměnou byla aspoň položená pětka. Prohra 1:3 s celkovým vítězem turnaje není špatná. Utkání bylo pěkné. Body - Albert 1x.

Třetí zápas s RC SPARTA se nám od začátku nepovedl. Naše  obrana nefungovala  a ve druhé minutě zápasu byl stav 0:3. Naše další dvě nesmyslné individuální chyby zapříčinily  po další minutě stav  0:5. Nevzdali jsme se a konečně zařadili dvojku a začali jsme SPARTU přehrávat. Dokázali jsme snížit pouze  na stav  3:5.  Tohle utkání nás mrzí nejvíce, protože jsme si ho prohráli sami. Body – Albert 1x, Theo 1x, Kuba 1x.

Pak přišlo rozhodující čtvrté utkání s TATROU,  které bylo strašně moc ovlivněno výkonem rozhodčího (potažmo jako celý turnaj). Do čtvrtého zápasu  jsem výkony rozhodčích nekomentoval, nekřičel na ně, jen jsem se usmál  a vše hořce polykal. Možná proto, že jsem neuvolňoval emoce,  jsem praskl a předvedl něco, co na hřiště nepatří, a tím se všem moc omlouvám.

První akce výkop, předhoz, který  nebyl, mlýn a z toho obdržená pětka v  prvních sekundách. Utkání bylo ve skvělém tempu a neskutečně vyrovnané. Bohužel nastaly momenty,  kdy rozhodčí neviděl nedovolené skládky (zvedání a převracení). Při první nedovolené skládce si říkám OK, rozhodčí nevidí. Při druhé již zvedám hlas a křičím, že se děti tímto stylem hry zraní. Po třetí nepovolené skládce, která skončila zraněním našeho hráče, jsem šel na hřiště a důrazně jsem rozhodčí upozornil na její chyby. Bohužel jsem byl spolu s asistentkou Martinou vykázán z hřiště. Utkání jsme dohráli v 9 hráčích a nakonec jsme těsně prohráli 1:2 po skvělém výkonu celého týmu. Body – Theo 1x.

Po polední pauze na oběd,  ve které se losovala play off, jsme nastoupili ke dvěma utkáním o umístění. Napřed jsme změřili síly se zahraničním týmem CELTIC WIENA.  Do utkání jsme nastoupili odhodlaní a plní elánu ukázat, že rugby hrát umíme. Z důvodu zranění našeho hráče jsme získali posilu Magdu z Vyškova. Hrálo se 2x5min a v prvním poločase jsme na CELTIC vletěli a přehráli je. Stav 3:0. Po poločase ovšem nastoupil úplně jiný tým Kanců a nechal si zápas vzít. Konečný výsledek 3:3. Body - Kája 3x.

V posledním zápase turnaje nás čekala ARC  IURIDICA. KANCI se strašně moc snažili, a možná proto bylo utkání plné technických chyb, špatných nahrávek, nezpracovaných přihrávek, předhozů, neudržených míčů, neuposlechnutí taktiky trenéra. Nakonec i přes nejhorší výkon v turnaji jsme dokázali  zvítězit 3:1.  Body –  Albert1x, Theo 1x, Kuba1x.

Celkové shrnutí a ohodnocení výkonu hráčů probereme  na tréninku. Jen můžu napsat, že jsme se s asistentkou Martinou, až na jednu výjimku, shodli. Hodnotíme spíš chuť si zahrát rugby, nikoliv technickou a fyzickou zdatnost. Bez chuti a dravosti po míči to totiž nejde.

Závěrem musím poděkovat za skvělou podporu přítomných rodičů.

Sestava: 1. řada: Pepa – Filip – Tomáš, 2. řada:  Albert - Richard, mlýnovka: Eli , útokovka: Kája, útok:  Theo - Kuba H. - Ben.