RC Zlín/RA Brno vs RC Bystrc

V neděli 30. 4. 2023 proběhlo utkání kategorie U14 společenství Zlín a Akademie Brno proti nám již známému soupeři z Bystrce.

Sešel se nám dostatečný počet hráčů, celkem nás bylo 20. Začátek utkání byl z naší strany nervózní a nedůrazný, nicméně až do 9. minuty jsme úspěšně bránili všem pokusům soupeře skórovat. V 9. minutě se nepodařilo několika hráčům zastavit vazače soupeře, který si došel pro první pětku v utkání bez následné koverze. O dvě minuty později nám Bystrc položila další pětku, tentokrát i s konverzí. Za další 2 minuty jsme obdrželi další pětku, opět s konverzí. Po změnách v sestavě, kdy jsme posílili roj, jsme hru vyrovnali, především důsledným bráněním vyspělejších hráčů z týmu Bystrce. Do poločasu si Bystrc vytvořil ještě jednu šanci skórovat, avšak obětavou obranou v našem brankovišti byl míč podložen a body tak nebyly uznány.

Do druhého poločasu jsme na hřiště poslali hráče z lavičky, aby si také zahráli a provedli další posuny v pozicích jednotlivých hráčů. Hra se zlepšila a nakonec vyústila v 35. minutě utkání v pětku od Pekose a ve 40. minutě v pětku od Jirky s následnou konverzí. Nedlouho po této pětce však došlo ke zranění našeho křídla (zlomená ruka). Hráč musel být odvezen do nemocnice na operaci.

Na hře týmu bylo zjevné, že jsou z této události otřeseni a aktivní hra Bystrce je opět zatlačila do obrany až do pětkoviště, kde mohla Bystrc skórovat. Férovým přiznáním hráče Bystrce, že to body nebyly, nakonec utkání skončilo za stavu 12:19 (0:19 poločas).

Tým předvedl proti Bystrci lepší výkon ve srovnání s utkáním na podzim. Byli aktivnější ve hře na míč i ve skládkách. Bystrc měla více štěstí a bylo znát, že tým trénuje společně 3x týdně, zatímco naše společenství 1x týdně.