RC DRAGON BRNO - RC ZLÍN

V sobotu jsme na brněnském Dragonu odehráli jedno z nejdůležitějších utkání v historii zlínského rugby, kdy nám šlo o setrvání v nejvyšší soutěži. Na utkání jsme se připravovali s cílem a odhodláním ho vyhrát.

Bohužel koncentrace v úvodu zápasu nebyla ideální a Dragon v podstatě z první akce skóruje pětkou pod háčko i s následujícím prokopem. Další minuty nás soupeř přehrával, utkání se hrálo na jednu branku. Dragon přidává pětku s konverzí a proměněným trestným kopem byl stav 17:0.

V 25. minutě Mára Jandouš překvapil soupeře, domácí i hostující fanoušky, kterých bylo požehnaně, a možná i sebe a z půlky hřiště po vyčištěném rucku utekl obraně a snižuje k autové čáře na 17:5. Dragon se však rychle oklepal a přidává dvě pětky a zvyšuje na hrozivých 27:5. My jsme se však neodevzdali, dobrou obranou donutíme brněnské k chybě. Denis Juřík srazil kop a sám přes půl hřiště utíká do brankoviště a snižuje na poločasových 27:10.

Dragon v druhé půlce znervózněl.  Nám naopak pětka před koncem prvního poločasu nalila novou krev do žil a máme v plánu na Dragon zatlačit.  Oplácíme soupeři vstup do zápasu a po akci útoku snižujeme pětkou Ondry Prokopa pod brankou už ve 42. minutě. Jacques se nemýlil a s prokopem byl stav 27:17. Náš nápor se stupňoval, Dragon chvílemi nestíhal naše tempo, byli jsme více na míči. To vyústilo v naši další pětku položenou opět Denisem a s prokopem Jacquese byl stav 27:24.

Tlak stupňujeme a Jacques trestným kopem vyrovnává na 27:27. Pro nás stav infarktový a cítili jsme obrovskou šanci vyhrát a překvapit tak celou rugbyovou komunitu. Od šedesáté minuty se hra přelévala ze strany na stranu, my jsme trestný kop nevyužili, naopak Dragon ano a opět jde do vedení 30:27.

V poslední desetiminutovce jsme se stále snažili tlačit brněnské, vybojovali jsme asi tři trestné kopy. Dostávali jsem se do soupeřovi 22, kde bohužel po našich chybách po vhazováních vždy ztrácíme míč a Dragon se jednoduše kopem osvobozuje.

V posledních minutách se situace obrací, výhodu trestného kopu dostává Dragon, který své auty má 100%. Využívá dobrého kopu do autu, stěhuje hru pět metrů před brankoviště a po protlačovaném autu pokládá rozhodující pětku utkání. Utkání končí 35:27 pro domácí.

Všichni hráči si zaslouží pochvalu. Měli jsme dobrou obranu, tým pracoval skvěle a nebýt nekoncentrace ze začátku utkání, pár minutých kopů na bránu a chyb v autových vhazováních, mohli jsme pomýšlet i na výhru.

Rozhodně má zlínské rugby na čem stavět!

Sestava RC Zlín: Horák, Hubáček, Holba, Pechal, Geldmacher, Škrobák, Brand, Gajdošík, Sethokgoa, Mrlík (c), Jandouš, Dumas, Prokop, Sluštík, Juřík, Ondřej Číž, Vilém Zuzaník.

Střídali: Landt, Stoklásek.