Ohlédnutí za ženskou reprezentací XV. rugby

Ženská XV. reprezentace odehrála na sklonku minulého roku dvě mezinárodní utkání. Připravili jsme pro vás rozhovor se zlínskou hráčkou Gabrielou Špačkovou, která patří do reprezentačního výběru žen XV.

Ženy za sebou mají dvě mezinárodní utkání na úrovni RE Trophy. Nejdříve odehrály 4.11. utkání v Německu, kde po neuvěřitelném závěru prohrály 12:10. Následně si spravily chuť v utkání na domácí půdě proti Belgii, které vyhrály 29:21. Zlínským želískem v ohni je Gabriela Špačková, která se v reprezentačním XV. výběru objevuje již pravidelně. Zeptali jsme se na pár otázek.

Gabi, byla jsi v nominaci na utkání do Německa, ale nakonec si vůbec neodjela. Co se stalo?
Je to tak, bohužel jsem se na posledním přípravném soustředění týden před utkáním zranila. Nejednalo se o nic vážného, ale po konzultaci s fyzio jsem se rozhodla utkání vynechat. Trenér místo mě nominoval náhradnici.

Zápas s Německem skončil prohrou českého týmu 12:10, sledovala jsi zápas?

Ano, holkám jsem fandila na dálku a zápas sledovala online. Po nešťastném odkopu v poslední minutě Němky ještě stihly položit pětku a díky prokopu nakonec zvítězily. Chybí nám herní zkušenosti, nemáme doma pravidelnou XV. soutěž a je to na našem herním projevu vidět.

Proti Belgii jste ale předvedly skvělý výkon.
Belgie je papírově silnější soupeř, na začátku jsme byly hodně nervózní, ale podařilo se nám již asi v 7. minutě otevřít skóre, a to celý tým nastartovalo. Dařilo se nám dodržovat herní systém. V druhé půli Belgičanky přidaly na tempu a podařilo se jim také několikrát skórovat. Zápas skončil naším vítězstvím 29:21.

Před zápasem s Belgii to v Praze chvíli dokonce vypadalo, že si vyzkoušíte snowrugby, když v noci z pátku na sobotu napadl sníh.
Zápas se hrál na stadionu Markéta na umělé trávě, takže ani sníh nebyl problém. Nenechaly jsme se výkyvem počasí zaskočit a nakonec slavily úspěch.

Gabi, děkujeme za rozhovor a reprezentaci zlínského klubu na národní úrovni. V březnu čeká ženskou reprezentaci další utkání v Portugalsku a následně zápas proti Finsku v Brně. Budeme držet palce, ať se utkání vydaří.

V reprezentačním dresu jste v utkáních také mohli vidět zlínskou rodačku Kristýnu Jüngerovou (#9) hrající mlýnovou spojku (viz foto).