Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Oficiální část jarní 7‘s sezóny žen za námi

V neděli 28. 04. 2024 ženy zakončily jarní část Mistrovství ČR žen v rugby 7’s turnajem v Olomouci. Hlavním důvodem relativně krátké a rychle odehrané oficiální jarní části soutěže MČR žen je příprava českých reprezentantek v rugby 7’s na nadcházející události.

Jak jsme již dříve informovali, v letošním roce se MČR odehraje v systému jaro - podzim, kdy celkový vítěz bude vyhlášen na podzim, což je změna oproti loňskému ročníku. Aktuálního ročníku MČR se účastní celkem 7 týmů.

Zlínské hráčky Bára Milinková a Gabriela Špačková hrají ve společenství Severní Morava (RC Olomouc, RC Zlín, RC JIMI Vyškov, RC Havířov), kdy pravidelně dojíždí na tréninky do Olomouce. Hráčka Beáta Dittrichová hraje ve společenství Moravia Rugby (RC Dragon Brno a RC Brno Bystrc), protože aktuálně studuje v Brně.

Po jarní části soutěže je ve vedení očekávaný favorit celé soutěže a několikanásobné mistryně ČR  – tým RC Tatra Smíchov „A“. Na záda jim však dýchá společenství PeŘí (RK Petrovice a RC Mountfield Říčany), které je aktuálně na druhém místě a oproti loňské sezóně předvádí skvělé výkony. Třetí místo drží vyrovnanými výkonem tým Moravia Rugby. Čtvrté místo urval tým Severní Moravy. Dále na pátém místě je tým RC Sparta Praha, šesté místo patří zahraniční posile české soutěže vídeňskému týmu RU Donau Wien a na sedmé příčce je záložní tým lídra soutěže – Tatra Smíchov „B“.

Společenství Severní Moravy obsadilo na proběhlých turnajích postupně 4. místo, 5. místo a opět 4. místo. Na druhém turnaji se týmu příliš nevyvedl úvodní zápas play-off, kdy prohrál s týmem RC Sparta Praha pouze o jednu pětku (skóre 15:20), což tým zařadilo do nižší skupiny a možnost hrát o 5.-7. místo, kde tým předvedl svou jasnou převahu nad ostatními dvěma týmy nižší skupiny. Na posledním a zároveň domácím turnaji na hřišti RC Olomouc hráčky srdnatě bojovaly, což přineslo zařazení do vyšší skupiny o 1.-4. místo. Opakovaně se na turnaji potkaly s týmem Moravia rugby, kdy oba zápasy byly nesmírně vyrovnané, ale ani jednou se týmu Severní Moravy nepodařilo zvrátit konečné skóre na svoji stranu (konečná skóre 14:17 a 19:22). Tým dále vždy jasně podlehl vedoucím týmům Tatra „A“ i PeŘí.

Společenství Moravia rugby svým kvalitním a konstantním výkonem během všech tří turnajů obsadilo na každém turnaji 3. místo. Stejně jako tým Severní Moravy ani tým Moravia rugby nenašel recept na to, jak porazit dvojici vedoucích týmů Tatry „A“ a PeŘí.

Kompletní výsledky jednotlivých utkání najdete na oficiálních stránkách ČRU: https://www.rugbyunion.cz/souteze?tab=results&competitionId=57 .

Více foto ze závěrečného turnaje v Olomouci ZDE.

Nejvyšší soutěž v rugby 7’s žen bude pokračovat dalšími čtyřmi turnaji opět v září. V reprezentační pauze se však ještě odehrají dva „neoficiální“ turnaje pro ženy, a to 19.5.v Petrovicích a  09.06. na Dragonu.

Reprezentační okénko

Česká ženská reprezentace v rugby 7’s má po loňských úspěších a skvělých předvedených výkonech na Evropských hrách a na turnajích HSBC Sevens Challenger Series před sebou před pár lety téměř nepředstavitelné – možnost získat olympijskou kvalifikaci na letošní letní Olympijské hry 2024 v Paříži.

Turnaj olympijské kvalifikace (World Rugby Sevens Repechage) proběhne v červnu (21.-23.06) v Monte Carlu a pouze jeden jediný tým – vítězky tohoto turnaje získají vstupenku na letošní Olympijské hry. Turnaje se zúčastní celkem 12 týmů z celého světa. Velkými  favoritkami jsou týmy Číny nebo Argentiny. Český tým má už s oběma týmy zkušenosti ze zmíněné Challenger Series a zajisté bude velmi napínavé sledovat jakékoliv utkání olympijské kvalifikace.

Před zmíněnou olympijskou kvalifikací ještě čeká v květnu (18.-19.05.) českou ženskou sedmičkou reprezentaci závěrečná etapa HSBC Sevens Challenger Series, a to v polském Krakově.

Budeme našim reprezentantkám držet palce a fandit u obrazovek aspoň na dálku.

G. Špačková

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace