• Bazar

Odhodlání bylo velké, ale Tatra nemilosrdně trestala naše chyby

RC Tatra Smíchov – RC Zlín 63:0 (po poločase 42:0)

Do 3. kola extraligy jsme nastupovali s velkým odhodláním odčinit dvě předchozí nepovedená utkání. To se nám bohužel nepodařilo – už ve 3. minutě jsme inkasovali první pětku, a to nás trochu srazilo. Je ale nutné říct, že do 20. minuty jsem hráli vyrovnané utkání a drželi jsme s Tatrou krok. Dokonce jsme měli i větší držení míče a chvílemi se zdálo, že Tatru přehráváme hrou po zemi v ruckách. Ale od 20. minuty, kdy nám Tatra asi v rozmezí deseti minut položila čtyři pětky, bylo utkání rozhodnuté. Všechny pětky, které jsme inkasovali, byly jako přes kopírák - pustili jsme hráče středem nebo do křídel a nesložili je. Tatra byla rychlejší, přesnější v přihrávkách a tím nás přehrávala. Všechny pětky byly po brejcích nebo po průnicích Tatry kromě jedné, která padla po protlačeném autu.

Ve druhém poločase, kdy jsme hráli po větru, se hra vyrovnala. Tatra vystřídala a nám se podařilo bránit, takže skóre tolik nenarůstalo. Přesto jsme utržili na začátku a na konci poločasu dvě pětky a skóre se navýšilo až na konečných 63:0. Bohužel se nám nepodařilo položit, což je kaňka na našem výkonu – nejblíž byl asi Polda Horák, který ale položil do brankoviště míč na ruce soupeře.

V zápase jsme se ale vyvarovali chyb z minulých utkání. Nebylo na nás tolik trestných kopů za ofsajdy a nedostali jsme žádnou žlutou kartu. Dělali jsme hodně chyb v rozehrávce, v přihrávkách a zejména v prvním poločase, kdy jsme hráli proti větru, bylo strašně moc chyb v kopech. Tatra jako zkušený a vyspělý tým dokázala všechny naše chyby potrestat.

Sestava RCZ: 1 Horák, 2 Hubáček, 3 Holba, 4 Škrobák, 5 Pechal, 6 Sethokgoe, 7 Mrlík, 8 Brand, 9 Jandouš, 10 Zuzaník, 11 Číž, 12 Sluštík, 13 Juřík, 14 Azouzi, 15 Landt

Střídali: Peterka, Drábek, Láník, Pavelka, Končák, Břešťák, Přibyl