Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Nestor zlínského rugby Jiří Kotlový má 95 let!

Jiří „Dědek“ Kotlový oslavil 22.dubna své devadesáté páté narozeniny!

Jiří Kotlový, zvaný mezi ragbisty „Dědek“, byl osobně u založení ragbyového klubu ve Zlíně v roce 1944. Tehdy jako sedmnáctiletý učeň Baťovy továrny přišel s několika kamarády na hřiště po přečtení inzerátu v novinách, kterým zval Dr. Krejčí zájemce ke hře se šišatým míčem. Jiřímu se hra ihned zalíbila a v podstatě určila jeho celoživotní postoj. Profesí byl strojař, ale jinak je tělem i duší ragbista. Jiří Kotlový hrál aktivně do svých 35 let, pak se začal věnovat trenérské činnosti. V našem klubu trénoval všechny věkové kategorie od žáků až po muže. Jeho trenérská práce vyvrcholila v osmdesátých letech, kdy se stal trenérem československé ragbyové reprezentace. Jiří Kotlový dlouho vedl klubovou kroniku a byl dlouhá léta i předsedou našeho Rugby Clubu Zlín.

Dědek si velmi oblíbil Francii – zemi ragby zaslíbenou, kde si postupně našel spoustu přátel se stejným zájmem. Kvůli nim se naučil francouzsky, čile s nimi korespondoval a také se navzájem navštěvovali. Díky jeho kontaktům náš klub uskutečnil i mnoho sportovních zájezdů do Francie. Ve Zlíně jsme na oplátku přivítali hodně francouzských klubů. Ještě ve svých 65 letech dokonce na kole projel část Francie a navštěvoval své přátele!

Jiří Kotlový byl za svou obětavou ragbyovou činnost minulý měsíc uveden Českou ragbyovou unií do Síně slávy Českého ragby.

Dědku, gratulujeme Ti k 95. narozeninám a přejeme hlavně zdraví!

Decentní oslava Dědkových narozenin proběhne ve středu 27.4.2022 v klubovně RC Zlín v malém kruhu Old boys.

Dan Chytil

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace