Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Muži RC Zlín z Vídně body nepřivezli

V sobotu 11.5.2024 jsme odcestovali auty na hřiště Donau Vídeň s odhodláním získat tam alespoň jeden bonusový bod.

RU Donau Wien - RC Zlín 38:10 (17:5)

Domácí měli jako obvykle plnou soupisku 23 hráčů, náš RC Zlín měl do hry připraveno 21 hráčů.

Sestava ZL: 1 Ondřej Doležel, 2 Tomáš Přibyl, 3 Radek Holba, 4 Josef Kocháň, 5 David Břešťák, 6 Filip Gajdošík, 7 Legae Sethokgoa, 8 Daniel Mrlík ©, 9 David Štourač, 10 Marek Jandouš, 11 David Sluštík, 12 Denis Juřík, 13 Ondřej Číž, 14 Wahib Azouzi, 15 Ondřej Prokop.
Střídali: David Končák, Jan Šperka, Jakub Číž, Chris Brand, Mirko Zemanovič, Tomáš Peterka.
Rozhodčí: Tomáš Tůma

Oba poločasy měly podobný průběh, Donau Vídeň každý poločas vyhrála 3:1 na položené pětky. Dostali jsme bohužel i pár zbytečných pětek, např. po našem nepřesném trestném kopu do autu, což se může stát, následoval slalom vídeňského křídla přes našich cca pět hráčů, a to už by se stávat nemělo. Nebo v poslední minutě prvního poločasu za nadějného stavu 12:5 jsme neuhlídali po mlýnu na půlící čáře útok domácích, který po následných 2-3 fázích skončil až v našem brankovišti. Bohužel hned po 5 vteřinách hry se nám zranil David Sluštík. Při střetu se soupeřem při chytání míče z úvodního výkopu si pohmoždil krk a musel střídat.

Ve Vídni jsme tedy nedosáhli ani na jeden bod. V utkání jsme sice podali bojovný výkon, hráči se snažili dodržovat herní systém, ale k úspěchu a lepšímu výsledku nám chybělo několik aspektů. Ve hře dopředu (tedy v ofenzivě) jsme opět párkrát nedotáhli slibné akce kvůli nepřesné finální přihrávce, nebo jsme včas nevyčistili svůj ruck při průniku osamoceného hráče, což vedlo ke ztrátám míče. V defenzivě jsme několikrát nezastavili prvního hráče s míčem a po offloadech se pak následné průniky domácích hráčů v podpoře už těžko zastavují, resp. ubírají mnoho sil. Naopak takové offloady se našim borcům moc nedařily, protože soupeřova obrana k nám rychle přistupovala. Toto je dáno zřejmě našim početně slabším kádrem hráčů, kteří pak na tréninku při nácviku herního systému nemají adekvátní opozici a nejsou tak pod tlakem jako v zápase.

Přesto vidím v týmu mnohem větší odhodlání a nadšení než tomu bylo zhruba před měsícem při utkáních na Slavii nebo v Bystrci. Nyní máme týden na přípravu na asi nejdůležitější utkání jara doma proti Přelouči, které rozhodne o tom, kdo bude muset do baráže o udržení v 1.lize. Potřebujeme vyhrát nejlépe se ziskem pěti bodů a soupeři naopak nedovolit ani zisk bonusového bodu.

Toto utkání se odehraje ve Zlíně v sobotu 18.5.2024 ve 14,30 hodin. Od 10h proběhne na Stadionu mládeže žákovský turnaj Zlínská valaška kategorií U8 a U10. Přijďte povzbudit naše hráče!

Dan Chytil

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace