Aktuality

Kategorie

 • Náš klub
 • U8
 • U10
 • U12
 • U14
 • U16
 • U18
 • Muži
 • Dívky
 • Old Boys
 • Ostatní
 • U6
 • Ženy

Muži RC Zlín přesvědčivě vyhráli nad Bystrcí

V soboru 2.3.2024 se představili naši muži na domácím Stadionu mládeže v souboji jediných dvou moravských klubů v 1. lize.

RC Zlín – RC Bystrc 59:19 (30:7)

Zatímco naši hráči měli připravených 23 hráčů ke hře, hostující Brno Bystrc měla na soupisce jen 16 hráčů. Od začátku utkání se hrálo převážně na polovině Bystrce. I když první body Zlína padly už v 6. minutě z trestného kopu, až do 34. minuty naše územní převaha nebyla výrazněji vyjádřena bodově a skóre bylo pouze 16:7. Oba týmy do té doby položili jedenkrát (za Zlín Horák), naši hráči ale proměnili navíc tři trestné kopy (Landt a Smiřický). Ve hře jsme převyšovali soupeře ve standardních mlýnech, když zlínští hráči několikrát přetlačili i bystrcké mlýny a také naše akce útokem byly nebezpečnější než soupeřovy.

Srážely nás ale opakované technické chyby – předhozy či nepřesné přihrávky. Až v posledních 6 minutách 1. poločasu se naší útočné linii povedly rychlé akce z vlastní poloviny a soupeři jsme dvěma pětkami (Sluštík a Číž) s konverzemi (Landt) odskočili na slibných 30:7.


Ve druhém poločase se obraz hry skoro nezměnil, i když po prostřídání v roji jsme již tolik nedominovali v mlýnech. Nicméně začalo to jít útokem a v tomto poločase jsme převážně po průnicích po křídle položili několik pětek.

Hattrick v utkání zaznamenal David Sluštík, ale položili i další hráči – Kocháň, Štourač, Juřík D. Ale prosadili se i brněnští dvěma pětkami rojem. Na položení skončilo utkání 8:3 v náš prospěch, takže jsme získali navíc i bonusový ofenzivní bod za čtyři položení, zatímco našemu soupeři se totéž i přes závěrečnou snahu v závěru nepovedlo.

Sestava ZL: 1 Jan Horák, 2 Josef Kocháň, 3 Radek Holba, 4 Jan Smiřický, 5 Daniel Pechal, 6 Lubomír Stoklásek, 7 David Břešťák, 8 Daniel Mrlík ©, 9 David Štourač, 10 Marek Jandouš, 11 Daniel Landt, 12 David Sluštík, 13 Denis Juřík, 14 Ondřej Číž, 15 Ondřej Prokop.

Střídali: Mirko Zemanovič, Ondřej Doležel, Jan Šperka, Tomáš Peterka, Tomáš Přibyl, David Končák, Ondřej Milink.

Do hry nezasáhl Filip Gajdošík pro obnovené zranění při rozcvičce.

Rozhodčí: Václav Heřman

Body Zlína: Landt 16 (2TK, 5KPP), Sluštík 15 (3P), Horák, Číž, Kocháň, Štourač, Juřík D. po 5 (P), Smiřický 3 (TK).

 

Po neúplných třech kolech 1.ligy se mezi největší favority řadí očekávaně Slavia Praha a k dalším patří Donau Vídeň a nevyzpytatelná Tatra Smíchov U23, kde nastupují na část utkání i hráči jejich A-týmu. Po pomalejším rozjezdu se do této společnosti bude snažit dostat i Zlín a Přelouč a své poslední slovo pravděpodobně neřekla ani Bystrc. Základní část se hraje dvoukolově doma-venku.

Pak týmy na 1. a 2. místě hrají baráž o postup do Extraligy s týmy na 5. a 6. místě Extraligy rugby 2024 na dvě utkání, první utkání na hřišti hůře postaveného: 2(1LR) – 5(ELR), 1(1LR) – 6(ELR).
Týmy na 3. a 4. místě po základní části hrají jedno utkání o umístění na hřišti lépe postaveného.
Týmy na 5. a 6. místě po základní části hrají baráž s týmy na 1. a 2. místě 2. Ligy rugby 2024 na dvě utkání, první utkání na hřišti hůře postaveného: 2(2LR) – 5(1LR), 1(2LR) – 6(1LR).


Dan Chytil

FotogalerieZDE.

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace