Muži prohráli v Petrovicích

V neděli 3.9.2023 odehráli muži v Praze – Petrovicích 3.kolo základní části podzimního Poháru XV skupiny C.

RK Petrovice vs RC Zlín 32:14 (22:14) P 4:2

Muži Zlína odjeli do Prahy v poněkud improvizované sestavě 18 hráčů. Podle dostupných informací hráči RC Zlín nezachytili začátek a již v 11.minutě po dvou obdržených pětkách prohrávali 12:0. Ve 26.minutě to pak bylo po trestném kopu a další pětce domácích již 22:0. Teprve potom se prosadili i zlínští hráči a do poločasu zkorigovali na 22:14.

Sestava RC Zlín: Zemanovič, Přibyl, Holba, Smiřický, Pechal, Mrlík (c), Sethokgoa, Geldmacher, Štourač, Stoklásek, Sluštík, Číž, Zuzaník, Azouzi, Končák.

Střídali: Peterka, Pavelka, Juřík P.

Body Zlína: Zuzaník, Geldmacher po 5 (P), Stoklásek 4(2KPP).

Hrající trenér Petr Juřík utkání okomentoval: "Od stavu 22:0 jsme se zvedli a byli jsme lepším týmem. I přes lepší fyzickou kondici se nám ale ve druhé půli nepodařilo zápas otočit a nedotáhli jsme některé akce ke skórování. Utkání jsme si prohráli v úvodu, kdy jsme nedokázali ubránit a odskládat domácí, vázla nám organizace obrany."

V naší skupině C ze soutěže odstoupila RC Přelouč pro nedostatečný počet hráčů vinou několika zranění, a tak je již jasné, že RC Zlín skončí v základní části na 2.místě tabulky. To znamená, že čtvrtfinále na dvě utkání bude hrát se třetím týmem skupiny B. Tím bude jeden z dvojice Dragon Brno a Říčany B, jejichž vzájemný duel byl odložen na 9.9.2023. První čtvrtfinálové utkání odehrají muži RC Zlín venku 16.9.2023, domácí odveta je naplánovaná na sobotu 23.9.2023. To však má být Stadion mládeže obsazen atletickými závody, takže o termínu utkání budeme informovat.