• Old Boys
  • Ostatní
  • U6

Domácí prohra mužů s Donau Vídeň

V sobotu 28.9.2024 přivítali muži RC Zlín v Poháru XV na domácím hřišti tým Donau Vídeň. Vcelku vyrovnanou partii ztratili naši muži ve druhém poločase.

RC Zlín vs Donau Vídeň 19:37 (19:20)

K utkání jsme měli připravených jen 18 hráčů. To je zvlášť v domácím prostředí určitě málo, i když svou roli samozřejmě sehrálo zranění a trest po červené kartě z minulého týdne. Náš soupeř měl na soupisce stejný počet 18 hráčů.

První poločas byl skutečně vyrovnaný, na úvodní body hostů – trestný kop a pětku po našem ztraceném autu – jsme dokázali odpovědět našimi dvěma pětkami i s konverzemi. Po 23 minutách hry jsme tedy vedli 14:8. V obou případech položil David Sluštík a konverze proměnil Dan Landt. Při první pětce v 17. minutě jsme měli trestný kop v útočné 22m a po několika fázích „pick and go“ rozhodila útokovka Denis Juřík míč na útok a David pokládal na křídle. Ve druhé pětce ve 23. minutě vyvinuli naši hráči tlak na soupeře při jejich obranném odkopu a sražený míč si David doběhl a položil pětku. Pak jsme ale opět v 29. minutě ztratili náš aut a z následného protiútoku a jedné fázi soupeř snížil na 14.13. V 36.minutě pro změnu ztratil svůj ruck soupeř a protiútok využil položením pětky Denis Juřík, tentokrát bez kopu po pětce – 19:13. Bohužel v poslední minutě poločasu jsme neuhlídali své brankoviště po několika trestných kopech v naší 22m a soupeřův kapitán a nejlepší hráč proskočil do brankoviště přímo pod brankou. Následně proměněná konverze tedy znamenala obrat ve skóre - 19:20.

Na soupeře, který v sobotu nebyl v takové formě jako při posledním vzájemném střetnutí, si však naši hráči věřili i do druhého poločasu. Avšak brzy po jeho začátku přišla „šňůra“ žlutých karet na naší straně – ve 44. minutě Wahib Azouzi za ofsajd v rucku před naším brankovištěm, v 51. minutě Denis Juřík za nedovolenou hru v rucku a 61. minutě Matěj Jaroněk za opakovaný ofsajd. Naše oslabení dokázal soupeř využít a položil nám postupně ve 46. a 54. minutě dvě pětky. Naši hráči se již nedokázali vrátit do utkání, brzdila je častá ztráta svých standardních situací. Byly to především auty, které má Donau precizní – svůj neztratila snad ani jednou a našim hráčům auty sebrala asi šestkrát. V 67. minutě položil náš sok ještě jednu pětku a završil tak z naší strany bezbodový druhý poločas na konečné skóre 19:37.

Škoda tedy jisté nedisciplinovanosti v podobě žlutých karet a užší soupisky na toto utkání, ale přesto se hráči opět snažili dodržovat herní systém a nepodali vyloženě špatný výkon. Pokud hráči ještě více zapracují na zlepšení standardních situací (hlavně těch autů), určitě se dostaví i lepší výsledky.

Sestava ZL: 1 Ondřej Doležel, 2 Tomáš Peterka, 3 Radek Holba, 4 David Břešťák, 5 Matěj Jaroněk, 6 Filip Gajdošík, 7 Lubomír Stoklásek, 8 Mirko Zemanovič, 9 David Štourač, 10 Denis Juřík ©, 11 Ondřej Milink, 12 David Sluštík, 13 Ondřej Prokop, 14 Wahib Azouzi, 15 Daniel Landt.

Střídali: Matěj Soukup, Jan Šperka, Jindřich Pavelka.

Body ZL: Sluštík 10 (2P), Juřík 5 (P), Landt 4 (2KPP).

Rozhodčí: Jaroslav Bednařík

Výsledky Poháru viz web ČSRU: ZDE.

Příští sobotu 5.10.2024 zajíždíme na venkovní utkání proti Brnu Bystrci, výkop je v 16.30h.