Čtvrtfinále Poháru se ve Zlíně prodlužovalo

V neděli 20.10.2024 se ve Zlíně na Stadionu mládeže odehrálo čtvrtfinále podzimního Poháru XV. Výsledky po základních skupinách svedly proti sobě čtvrtý tým skupiny C Zlín a první tým skupiny D Havířov.

RC Zlín vs RC Havířov 37:36 (17:0)

K utkání jsme měli připravených 21 hráčů, zatímco Havířov všech 23 hráčů. V celém prvním poločase jsme měli více ze hry, i když náš sobotní soupeř měl velmi silný roj a několikrát nás přetlačil v mlýnech. Postupně jsme si vypracovali náskok 17:0, kterým také skončil první poločas.

O přestávce upozornil náš nový sportovní ředitel Dan Beneš, že se nesmí polevit a je třeba stále pokračovat v nastaveném tempu hry. Opak byl však pravdou, když jsme hned při výkopu do druhého poločasu nezpracovali míč ze vzduchu a po předhozu využil náš soupeř výhodu v položení pětky. Soupeř ožil a naši hráči jako by nevěděli, co hrát… Za další tři minuty jsme nesložili havířovského vazače na polovině hřiště a bohužel ani pak při jeho průniku přes další tři hráče, takže došel až do brankoviště. A díky našemu nepřesvědčivému výkonu se dostával soupeř „na koně“. V 60. minutě po dalších dvou havířovských pětkách tak byl stav 17:24. Naštěstí zlínští hráči zabojovali a v 62. minutě jsme po pětce a konverzi vyrovnali na 24:24. Jenže dvanáct minut před koncem normální hrací doby dal Havířov znovu pětku a odskočil na 24:31. Bojovnost našich hráčů ale v tomto utkání byla příkladná a cca za osm minut znovu dokázali vyrovnat. Po osmdesáti minutách hry byl tedy stav 31:31, a protože šlo o play-off Poháru, přišlo na řadu prodloužení 2x 15 minut.

V něm sportovní drama pokračovalo a vyhrát mohly skutečně oba týmy. První body prodloužení zaznamenal Zlín z trestného kopu, ale Havířov odpověděl pětkou asi dvě minuty před koncem. Zlín však znovu našel sílu a víru vyhrát a snad minutu před koncem otočil utkání dalším trestným kopem na konečných 37:36.

Bojovnost a vůli po vítězství zlínským hráčům v tomto utkání nelze upřít, ale takové drama naši hráči po výkonu v prvním poločase vůbec neměli připustit. Zbytečné ztráty míčů z našeho držení dostávají soupeře do hry a nás naopak srážejí!

Dan Beneš ohodnotil zápas následovně: V průběhu prvního dějství jsme postupně, byť za stálé uzemní převahy, přestávali být efektivní v soupeřově dvaadvacítce, což bylo po předchozí zkušenosti s Tatrou naším hlavním tématem pro tenhle match. Navíc i v tomhle zápase jsme museli překonat výrazný herní výpadek ve 2. poločase, kdy Tým ukázal svůj charakter až v samém závěru zápasu a také v následném prodloužení. Výkon Týmu především z úvodu 1. poločasu je kvalitním příslibem a důkazem, že dokážeme aktivně bránit a diktovat tempo hry.

Sestava ZL: 1 Ondřej Doležel, 2 Tomáš Přibyl, 3 Radek Holba, 4 Matěj Jaroněk, 5 David Břešťák, 6 Filip Gajdošík, 7 Ondřej Prokop, 8 Daniel Mrlík ©, 9 Marek Jandouš, 10 Denis Juřík, 11 David Štourač, 12 David Sluštík, 13 Ondřej Číž, 14 Daniel Landt, 15 David Končák.

Střídali: Karel Pekáček, Jacques Dumas, Jan Šperka, Tomáš Peterka, Matěj Soukup, Ondřej Milink

Body ZL: Landt 17 (4KPP, 3TK), Číž O. 10 (2P), Sluštík a Holba po 5 (P).

Rozhodčí: Ondřej Fořt

Výsledky Poháru viz web ČSRU: ZDE.

Foto ze zápasu ZDE.

Semifinále Poháru XV budeme hrát v sobotu 26.10.2024 v Brně s týmem Bystrce. Čas výkopu bude upřesněn.