• Bazar

Zlínská tvrz opět vydržela RCZ - RC Havířov 32:24 (poločas 20:5).

V posledním kole základní části naši muži přivítali tým z Havířova, který nastoupil ve 14 hráčích. Havířováci byli svou hrou bez tlaku na výsledek víc než vyrovnaným soupeřem zlínských kanců.

Body Zlína - Jandouš 10, Mrlík 5, Geldmacher 5, Horák 5 + 1 trestná pětka

V neděli jsme sehráli poslední utkání základní části. I když soupeř odehrál téměř celé utkání ve 14 lidech, tak jsme se hodně potrápili. Nastoupili jsme také oslabeni o několik hráčů (dvě červené karty z minulého týdne, k tomu hodně zraněných, i když někteří i přes zranění nastoupili). To vše ovlivnilo kvalitu utkání.

V 1. poločase náš výkon ještě ušel. Hru jsme měli pod kontrolou a dostali jsme se do vedení 20:5. Jen absence kopáčů na bránu  nás obrala o vyšší vedení. V celém zápase jsme neproměnili ani jednu konverzi. Ve 2.poločase jsme opět vypadli z tempa a spoustou zbytečných chyb jsme pustili soupeře do zápasu, a až do posledních minut se obávali o výsledek. Havířovu se podařilo nadšeným výkonem snížit v 70. minutě na rozdíl jednoho bodu 25:24. Naštěstí poslední slovo jsme měli my a trestnou pětkou jsme rozhodli.

Ani případná prohra v tomto utkání by nás nepřipravila o 1.místo v tabulce. Ale poslední výkony by měly být dostatečným varováním před semifinále 1.ligy s Petrovicemi. Je potřeba doléčit zranění a připravit se na nejdůležitější utkání jarní sezony, které bude reprízou loňského finále.

Sestava Zlína - 1Peterka, 2Soukup, 3Horák, 4Pechal, 5Břešťák, 6Mrlík, 7Kocháň O., 8Geldmacher, 9Jandouš, 10Kotík, 11Azouzi, 12Sluštík, 13Zuzaník, 14Láník, 15Prokop

Střídali- Zemanovič, Škrobák, Hejmala ml., Hejmala st.