• Ostatní
  • U6
  • Ženy

U14 Rugby day – zakončení sezóny

Na neděli 20.6. 2021 jsme si naplánovali společný trénink a přátelské utkání, to vše v rámci zakončení sezóny.

Většina našich hráčů bude od září 2021 hrát za vyšší kategorii U16. Pozvali jsme si dva týmy: Akademii Brno a RC Břeclav.
Celkem nás tak na hřišti bylo 32 hráčů a 4 trenéři.

V 10h za velmi teplého počasí jsme zahájili společný trénink. Rozdělili jsme hráče na 3 skupiny, které postupně trénovaly na třech stanovištích.
Témata jednotlivých stanovišť byla: útok, rucky a skládky. Po cca 75 min. tréninku byla pauza na občerstvení – ovoce, limonáda a chládek.

Následoval zápas. Vytvořili jsme dva promíchané týmy, tak aby byly výkonnostně rovnocenné. Hrálo se 3x 15 minut s pravidelnými pitnými pauzami za vedra 35 °C ...

Zápas byl zajímavý a vyrovnaný. Všichni se byli nuceni adaptovat na nesehranost a cizí spoluhráče. Padalo mnoho pětek na obou stranách a zlínští hráči v obou týmech tlačili na pilu. Nakonec byl sudím Martinem Kotíkem prohlášen zápas za nerozhodný 43 : 43.  :)

Společný trénink a následný zápas splnil svůj cíl. Mnozí hráči z Brna a Břeclavi, kteří nemají takovou výkonnost a chápání hry, se při společném tréninku a hře měli možnost přiučit a něco si odnést do svého dalšího rozvoje.Zlínští hráči se zase procvičili v adaptaci na nezvyklé situace a podporu méně vyhraných hráčů bez toho, aby docházelo k hádkám, výčitkám nebo nedejbože nadávkám. S tím nemáme už dlouhodobě problémy a tady se to jen potvrdilo.

Po skončení utkání proběhlo společné focení všech zúčastněných. Následoval 3. poločas s grilováním, které bylo zároveň zakončením letošní sezóny.

Tento Rugby day U14 ve Zlíně prohloubil kamarádské vztahy s Akademií Brno (trenér Slávek Anderle) a založil nové kamarádství s RC Břeclav  (trenér David Vrbka).