• Bazar

Turnaj Zlínská valaška 19. 6. 2021.

Za finanční podpory Statutárního města Zlína byl uspořádán domácí turnaj a zúčastnila se jej družstva Zlína, Havířova, Sokola Mariánské Hory a Olomouce.

V kategoriích U8 a U10 byly zastoupeny všechny týmy, ale v kategorii U12 byl pouze tým domácích a tým Sokola Mariánské Hory. Byl to druhý a zároveň poslední turnaj „jarní“ části ve skupině severní Morava, kde jsme byli unií zařazeni z důvodu omezení počtu účastníků na hrací ploše. Bohužel kluby Olomouce a Havířova v jarní části žádný turnaj nemohli organizovat.

V kategorii U8 se hrála utkání každý s každým 1x 5 minut, naši kanci si počínali velmi dobře, hlavně zkušenější hráči byli tahouni týmu jak v útoku, tak v obraně, kdy bylo k vidění řada velmi krásných akcí a skládek, které byly po zásluze oceněny potleskem přítomných rodičů.

V kategorii U10 se hrála utkání každý s každým 2x 5 minut s přestávkou na občerstvení. Týmům, které byly v menším počtu hráčů, jsme půjčovali hráče do hry a na střídání. Zlínští kanci si vedli velmi dobře, jediný tým, který je porazil, byla Olomouc. Za výkon a krásné akce v parném počasí si vysloužili pochvalu nejen od trenéra, ale i od přítomných rodičů.

V kategorii U12 si kanci zahráli pouze proti týmu Sokola Mariánské Hory, proto byla utkání dvě a nakonec se poskládal tým kanců, kde byli nasazeni hráči z U10, kteří po prázdninách přecházejí do kategorie U12, aby si zkusili hru na větším hřišti ve větším počtu hráčů, včetně mlýnů a autů. Se Sokolem sice prohráli, ale vnesli do hry větší dynamiku, rychlost a kreativitu.

Cely turnaj byl doprovázen krásným počasím, kdy teplota dosahovala nad 30°C a byl důležitý nejen pitný režim, ale i občerstvení. Vše bylo zakončeno nádherným osvěžením v podobě spuštění zavlažování hřiště a všichni účastníci turnaje se mohli pod závlahou namočit a ochladit. Sladkou tečkou byly odměny a zmrzliny pro všechny hráče od sponzorů.

Radek Juřík U8, Dana Pavličíková U10, Petr Stehlík U10, Denis Juřík U12.