• Bazar

Turnaj U10 v Havířově

S posilami ze Slovenska jsme si užili krásné rugby.

Na turnaj do Havířova jsme odjeli ve značně oslabené sestavě (Lucie, Terka, Filda Hlaváček, Theo, Branko, Elenka a Filda Juřík), ale s dobrou vyhlídkou dvou posil ze Žiliny. To se potvrdilo. Přesvědčili jsme se, že David je opravdu dobrý a zkušený hráč. Poli taky přispěla bezchybnou hrou ke skvělému výsledku celého týmu.

V prvním utkání jsme až nečekaně hladce přehráli Vyškov 12:2, bylo to snad poprvé v sezoně, kdy se týmu takto dařilo.
Body: Branko, Theo, Elen, David a Filda J. 2x, Poli a Filda H.1x

V druhém zápase jsme se střetli s podstatně silnějším týmem Bystrce. Po bojovném výkonu, kdy Kanci prohrávali už 3:5, nakonec urvali pěknou remízu 5:5.
Body:Theo 3x, David 2x

Další utkání jsme hráli s Dragonem. Kanci opět plnili, co měli, a po soustředěném výkonu dominovali s výsledkem 6:1.
Body: David 3x, Theo 2x, Elen 1x

Poslední utkání jsme sehráli s velmi dobře hrající Olomoucí. Na mladých kancích bylo vidět velké odhodlání uhrát dobrý výsledek a neukončit turnaj prohrou. To se nakonec podařilo. Po tuhém boji jsme v nejhezčím zápase naší skupiny nakonec remizovali 4:4.
Body: Theo 2x, Elen a David 1x

Systém 2x6 minut je skvělý, hráči na chvilku spočnou a v klidu se můžeme poradit, co je třeba zlepšit v druhé půli.

Musím celý tým pochválit. Hráči plnili, co se po nich chtělo, a  předvedli opravdu pohledné rugby. Tým hrál uvolněně, přímočaře s minimem chyb. Částečně to bylo i posilami ze Slovenska. Naši kanci tím zažili značnou změnu, ze které si určitě odnesli dobré zkušenosti.