Skvělé utkání na závěr sezóny

Poslední přátelské utkání v 15's rugby jsme odehráli ve Zlíně s Bystrcí 21. 6. 2020. RC Zlín – RC Brno Bystrc 17 : 22. Byl to poslední zápas této sezóny a zároveň pro několik holek a kluků i poslední zápas v U14 před přechodem do vyšší kategorie U16.

Hrálo se 2x 25 minut v 15 hráčích.

Výkop byl v 11.30h.
Rozhodčí: Jiří Jíša

Za náš tým nastoupilo celkem 21 hráčů. Holky a kluci zvýraznění tučně nám v září přechází do kategorie U16.

Holky:
Bára Milinková, Adéla Olejníková, Veronika Landtová, Beáta Dittrichová a Anežka Koutná.

Kluci:
Ondra Milink, Honza Šperka, Matěj Jaroněk, Robin Kovaříček, Martin Paška,

Marek Jaroněk, Mikuláš Horský, Tonda Jurášek, Dominik Stehlík, Pavel Doležel, Ferda Váňa, Vojta Kuna, Bárt Bouc, Vojta Zuzaník, Jakub Janík a Václav Choleček.

Těšili jsme se, že zápas s Bystrcí bude atraktivní, rychlý a plný hezkých kombinací. To se potvrdilo. Hrálo se sice na nasáklém trávníku a s mokrým míčem, ale i přesto byla hra rychlá.

Po naší úvodní pětce s konverzí v 7.minutě se Bystrc nadechla k obratu a v 10. a 13. minutě skóre dokázala otočit. Skóre po 1. poločasu: 7:10.

Ve druhém poločasu nám soupeř dvěma pětkami a jedním kopem po pětce odskočil až na přesvědčivých 7:22. Od 39. minuty, ve které jsme naposledy inkasovali, se náš tým vrhl do ofenzívy, zejména „Duo BB“ (Beáta s Bárou) strhly zbytek týmu k velkému nasazení. Začali jsme soupeře přehrávat a ve 41. a následně ve 46. minutě jsme dvakrát položili (bez konverzí). Náš velký tlak v závěru utkání a snaha o vyrovnávací pětku nám nakonec zmařila 50. minuta, kdy byl odpískán konec zápasu...

I když jsme nakonec těsně prohráli, zaslouží náš tým obrovskou pochvalu za předvedenou hru a nasazení, zejména velkou snahu se zápasem něco udělat.

Nejúžasnější je to, že si tým řídil celou hru sám bez zasahování trenérů (až na dočasné překopání sestavy, kvůli nefungující pozici zadáka).

Bylo to oboustranně krásné rugby. Zápas byl velmi napínavý, atraktivní a férový. Za zmínku ještě stojí vydařená rozlučka Báry Milinkové, která za nás položila hned dvě pětky ze tří!

Po ukončení utkání to z nás všech spadlo a zavládla pohodová atmosféra. Ještě na hřišti jsem se rozloučili s holkami - každá dostala od spoluhráčů kytičku a zarámovanou fotku týmu na památku.

Po zápasu jsme také uspořádali rozlučku se sezónou, na kterou jsme pozvali i tým Bystrce. Rodiče nám pomohli s grilováním a distribucí pohoštění, které doma pro děcka i rodiče a trenéry připravili. Nezapomnělo se ani na dekorování trenérů, a to různými dorty, dárky, ba i lihovinami.

Za pomoc a podporu během celého roku děkujeme – Milinkovým, Jaroňkům, Zuzaníkům, Dittrichovým, Kunovým a i ostatním.

Trenéři RC Zlín U14: Martin Kotík, Kuba Michálek a Jirka Váňa. RUGBY ZDAR!