Kadeti prohráli v Praze s rezervou Tatry

Hráči společenství Zlín/Olomouc U16 se podruhé v sezóně střetli se stejným týmem - Tatrou Smíchov B. Před necelými dvěma měsíci se hrálo utkání těchto soupeřů ve Zlíně, v sobotu 27.5.2023 v Praze.

Tatra Smíchov B vs Spol. Zlín/Olomouc 42:17 (28:0)

K dispozici jsme měli 17 hráčů, 11 z Olomouce a 6 ze Zlína: Dominik Stehlík, Jan Antonín Jurášek, Vojtěch Zuzaník, Vojtěch Kuna, Ferdinand Váňa a Tomáš Hrnčíř.
Podobně jako to první začalo i toto utkání náporem domácích. Rozdíl však byl v tom, že ve Zlíně náš tým z úvodního náporu "vydoloval" jen jednu pětku, v Praze domácí během cca 20 minut položili čtyřikrát! A to se ukázalo jako rozhodující náskok. Našim hráčům nelze upřít snahu ani bojovnost, obětavě bránili útoky Tatry, ale k zemi je sráželi laciné chyby. Např. z našeho výkopu z brankové čáry jsme nepokryli útok Tatry po zpracování míče. Ještě "děsivější" byla pro trenéry obdržená pětka ihned z výkopu ze středu hřiště. Převaha Tatry byla v prvním poločase evidentní, hra se po celou dobu odehrávala prakticky jen na naší polovině hřiště.

Po přestávce se naše hra zlepšila a i my jsme se začali dostávat do šancí. Druhou půli jsme dokonce vyhráli na pětky 3:2,  nutno však přiznat, že soupeři se zranili někteří hráči a dohrávali ve 14 nebo 13 hráčích.

Body Spol. ZL/OL: Hrnčíř,  Váňa (oba ZL), Demel po 5 (P), Hála 2 (KPP).

Porážka znamená, že i další utkání musí naši kadeti odehrát v Praze, a to na Spartě.