• Bazar

Domácí výhra s Bystrcí!

Dohrávka druhého kola Národní ligy Rc Zlín x Rc Brno Bystrc – 39:15 (27:5) pětky: 6:3

V neděli 29. 9. jsme u nás přivítali v dohrávce druhého kola brněnskou Bystrc. Do zápasu jsme nastupovali s vítěznou šňůrou, kterou jsme si chtěli udržet i v  dalším domácím zápase.
Natáhnutí vítězné šňůry se nám dařilo hned od začátku, kdy jsme se usadili na brněnské polovině, kde jsme byli cca. do 25. minuty zápasu. Hned dvě úplně identické pětky se podařilo položit Pepovi Hubáčkovi, a to když v 15. a 21. minutě z vazače vyběhl po mlýnu u brněnského pětkoviště za čáru brankoviště. Vzápětí na to se nám po výkopu a několika fázích  daří opět položit, a to po signálu v útoku. David Sluštík tak zvýšil náskok na 17:0. Ještě s kopem po pětce Lukyna Škrobáka, který prokazoval po zbytek zápasu dobrou ,,kopáčskou’’ formu. Ve 32. minutě se daří soupeři snížit náskok a pokládají po několika fázích a asi čtyřech předhozech pětku na 17:5.

O 3 minuty později se daří Škrobákovi proměnit trestný kop a zvyšuje se náskok na 20:5. Do konce poločasu se nám daří položit ještě jednou, a to po mlýnu na polovině hřiště, a po fázích roje a po akci v útoku, kdy se podařilo přenést hru z jednoho křídla na druhé a po křídle pokládá David Končák na 27:5 s konverzí L. Škrobáka. Do druhého poločasu jsme nevstoupili nejlépe a opět jsme měli slabší 20. minutovku a soupeři se podařilo 2x skórovat a snížili tak stav na 27:15. To byla ale poslední příležitost, kterou jsme v zápase soupeři dali, a po zbytek zápasu jsme přebrali iniciativu na hřišti. V 65. minutě se opět po krásné akci celého týmu a signálu v útoku daří po křídle položit Lukynovi Škrobákovi pětku, kterou si u potvrdil kopem po pětce. V úplném závěru se nám daří položit ještě jednu pětku - střídající Petr Juřík- kdy opět po fázích celého týmu pečetil výhru 39:15!

V zápase jsme předvedli výborný týmový výkon a výhru jsme si rozhodně zasloužili více než náš Brněnský soupeř, který k nám dojel  s několika novými tvářemi a změnami v sestavě, jelikož několik hráčů Bystrce hostuje v extraligovém Dragonu Brno. V zápase však bylo opět odpískaných několik našich  přestupků, které byly potrestány žlutými kartami. V neděli snad (jestli nám to tady všechno nezavřou do té doby) do pražských Petrovic, se kterýma odehrajeme zápas o první místo tabulky v Národní lize.